Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu

 

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Alanı Neresidir?

İzmir ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet izni sahibi yabancı uyruklular, Ukrayna konsolosluk işlemlerini Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu’na yapabilirler.

Ukrayna Konsolosluğu İzmir Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Ukrayna Başkonsolosluğu Pazartesi- Cuma günleri 13:00 - 17.00  saatleri arası konsolosluk hizmeti vermektedir.
 

Ukrayna Konsolosluğu İzmir Adresi Nedir?

 Kıbrıs Şehitleri Caddesi İrfan Boyuer Sokak Avkıran Apt. No:9 Kat:1 Alsancak – İzmir

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu Görevlisi Kimdir?

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosu  Çetin Güvercin

2017 Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu  Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

Ukrayna Fahri Konsolosluğu İzmir, Ukrayna Devleti'nin resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Devleti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir. Ukrayna vizesi için başvuruda bulunmak veya Ukrayna konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler. 

Ukrayna Ülke Tatilleri
Yeni Yıl1 Ocak
Noel/Rajdetsvo (Ortodoksların Kutladığı Noel)7 Ocak
Vatanın Koruyucuları Günü23 Şubat
Dünya Kadınlar Günü8 Mart
Paskalya (Diriliş Bayramı)Her yıl değişiyor
İşçi Bayramı1 Mayıs
Zafer Günü9 Mayıs
Troitsa BayramıHer yıl değişiyor
50 Gün Bayramı ya da Kutsal Üçlü GünüHer yıl değişiyor
Anayasa Günü28 Haziran
Ukrayna Bağımsızlık Bayramı24 Ağustos
Ukrayna’nın Savunucuları Günü (Erkekler Günü)14 Ekim
Odessa’nın Doğum Günü2 Eylül
  


Ukrayna Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Ukrayna'ya 60 güne kadar ikameli turistik seyahatlerinde Ukrayna Konsolosluğu vize işlemlerinden muaftırlar. Ukrayna'ya  iş ya da eğitim veya yakınları/akrabaları ziyaret amaçlı yapacakları seyahatleri öncesinde Türk vatandaşlarının yürürlükteki ilgili Ukrayna Mevzuatı gereğince vize almaları gerekmektedir. Türkiye'de bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar ve vatandaşlığı olmayan şahıslar, Ukrayna'ya seyahat etmeyi planladıkları tarihin 3 ay öncesinde Ukrayna vizesi için başvurularını Ukrayna Konsolosluklarına yapmaları gerekmektedir. 

Ukrayna Konsolosluklarına vize başvurularının şahsen yapılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ukrayna Konsolosluğu vize müracaatlarını yasal temsilci ya da Ukrayna Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat acenteleri aracılığı ile de kabul etmektedir.

İzmir Ukrayna Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nedir?

Ukrayna Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında Ukrayna seyahat amacına uygun kategorideki vize başvurusu için gerekli olan evraklarla, formda beyan edilen bilgilerin birbirini destekleme şartı yerine getirilmelidir. Ukrayna vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle,tükenmez kalemle doldurulmalı ve Madde 36 ile sayfanın sonundaki signature yazan kısım imzalanmalıdır.

Ukrayna Vize Başvuru Formu için tıklayınız. 

Ukrayna İzmir Konsolosluğu Vize Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?

Ukrayna Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 

Ukrayna Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

Ukrayna Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Ukrayna Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Ukrayna Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Ukrayna Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 

Ukrayna Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Ukrayna Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 

Ukrayna Konsolosluğu Vize Ücreti Nedir?

Ukrayna'ya yapılacak olan seyahatin sebebine,vize giriş sayısına ve işlem şekline (normal-ekspres) göre vize ücreti konsolosluk tarafından farklı fiyatlandırılmaktadır.

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu,Türkiye ile Ukrayna Devletleri arasında ticari, ekonomik ve kültürel ilişkileri geliştirme ve güçlendirmeye yönelik faal görevini onursal olarak yürütmekle sorumludur. Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu'nun yetki ve görevleri Ukrayna Dış işleri Bakanlığı ve Ukrayna Büyükelçiliği tarafından verilen yetkiye dayanarak, belirli hizmet alanlarıyla sınırlandırılmıştır. Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu'nun genel amacı ise, Türkiye'de bulunan Ukrayna vatandaşlarının tıbbi, kanuni, eğitim alanında gereksinim duyduğu rehberlik hizmetini sağlamak ve Türkiye'de ikame ettikleri süre zarfında yaşadıkları zorluklarda (kayıp/çalıntı/hasarlı pasaport , ölüm, doğum, evlilik, boşanma, hapis vb.konularda) destek vermektir.           

Ukrayna Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir? 

Ukrayna İzmir Fahri Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Ukrayna vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir: Konsolosluk Kaydı, Pasaport Yenileme, Doğum, Ölüm ve Evlilik Kaydı, Askerlik Kaydı, Sertifikalar, Evrak-Belge Tasdiki / Yasallaştırma.

T.C. Oturum İzni ve T.C. Çalışma İzni için Gerekli Olan Sağlık Poliçesi İşlemleri Nelerdir?
Ukrayna İzmir  Fahri Konsolosluğu ve Groupama Sigorta  İzmir Bölge Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile  Ukraynalı vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde İkamet ve Çalışma izni için gerekli olan FIT Yabancı Uyruklu Sağlık Poliçesi işlemleri konusunda destek olmaktadır. FIT Yabancı Uyruklu Sağlık Poliçesi, İzmir Ukrayna Konsolosluğu'nda indirimli ve 9 ay vadeli olarak yaptırılabilmektedir.

Ukrayna Konsolosluğu İzmir Nerededir?

 

Duyurular

Ukrayna Konsolosluğunun tatil olduğu günler 2017

Ukrayna Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğunun tatil olduğu günler aşağıdaki gibidir:  1, 2 Ocak - Yeni Yıl; 7, 9 Ocak - Noel; 8 Mart - D...
2017-06-28 18:00:03 Devamı...
Tüm Duyurular
İzmir Fahri Konsolosluğu